Baigtas įgyvendinti projektas „Keliauti yra atrasti – To travel is to discover“

2023 sausio 16, 07:47

Vilniaus rajono vietos veiklos grupė (VRVVG) kartu su Ignalinos rajono vietos veiklos grupe (IRVVG) ir Tertitskaro LAG (Sakartvelas) įgyvendino tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Keliauti yra atrasti – To travel is to discover“.

Šio projekto tikslas – buvo sukurti pavyzdinius turistinių paslaugų maršrutus (paketus), kuriais siekiama skatinti vietos gyventojus imtis naujos, įvairesnės, kokybiškesnės veiklos, atitinkančios rinkos poreikius (kurti, plėsti, gerinti paslaugas, produktus kaimo vietovėse ir  bendradarbiauti siekiant didinti pardavimų apimtis, atsivežti klientų į savo regioną), didinti savo krašto patrauklumą bei skaitinti turizmą.

Projektas su įvairiais iššūkiais buvo įgyvendinamas nuo 2020 metų, ir pabaigtas su vienu iš projekto rezultatų – filmuku apie Vilniaus, Ignalinos bei Tetritskaro krašto kūrėjus, kurie su didžiausiu malonumu ir  svetingumu pristatė savo veiklas bei paslaugas, kurių didžioji dalis buvo finansuotos Leader programos projektų. Filmuke pristatyti turistiniai paslaugų maršrutai, kuriuose kiekvienas gali atrasti to krašto autentiškumą, kūrėjus, kurie atvers duris į savo namus ar dirbtuves ir supažindins su savo kūryba, į kurią įdeda visą savo širdį. Tai savo kraštui atsidavę žmonės, kurie kuria ir teikia paslaugas tam, kad jų kraštas būtų patrauklesnis ir nuolatos keliautojų atrandamas, nes keliauti – yra atrasti.

Projekto metu buvo kuriami ir testuojami edukaciniai maršrutai visų partnerių regionuose, buvo organizuojamos kelionės vieni pas kitus, susipažinti su maršrutų kūrėjais, jų paslaugomis, dalijimasi patirtimi ir įžvalgomis. Taip gimė labai gražūs, autentiški paslaugų maršrutai kiekviename partnerių regione – Vilniaus, Ignalinos rajonuose bei Tetritskaro LAG (Sakrtvelas).

Vilniaus krašte siūlome ir kviečiame apsilankyti:

  1. „Džiaugsmo meduoliai“ – tai pramogos šalia Vilniaus Naujojoje Rėvoje. Šeimininkė Regina siūlo edukacijas – piešimą ant meduolių maistiniais dažais bei meduolių degustaciją. O pasiūlyti tikrai turi ką! Niekur kitur, tik pas Reginą, galėsite paragauti meduolių ne tik tradicinių, tačiau ir su čili pipirais, kanapėmis ar netgi su silke!

Taip pat Reginos šeima yra sukūrusi vienintelius ekonominės klasės spausdintuvus, kuriais galima spausdinti ir maistiniais dažais ant konditerijos gaminių – nuo meduolių iki tortų. Tai unikali galimybė apsilankyti ir pamatyti bei patirti labai DAUG vienoje vietoje – atsipalaiduoti kuriant savo meduolius, mėgautis Vilniaus krašto pasididžiavimo, iš būtent čia kilusių meduolių – skoniu, susipažinti ir išgirsti istoriją apie vietoje kuriamus spausdintuvus, pasigrožėti visiškai šalia esančiu piliakalniu bei vieninteliu Vilniaus rajone esančiu etnografiniu kaimu – Šilėnais, kuriame yra šaltinis, viena seniausių medinių bažnyčių bei akmenimis grįsti keliukai. Atvykę su šeima, draugais ar grupe, turėsite puikią dieną kartu su „Džiaugsmo meduoliais“. (Šeimininkė Regina – 868689262)

 

  1. Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčia. Tai unikali Vilniaus krašto vieta, nes būtent čia užsimezgė verbų rišimo tradicija. Tai vyko pie XIX a. Kriaučiūnų, Čekoniškių ir Platiniškių kaimų apylinkėse, kur moterys verbų rišimo meną ir dabar perduoda iš kartos į kartą. Šios tradicijos išsaugojimui 2000 m. buvo įsteigta Čekoniškių verbų ir buities seklyčia, kuri tapo verbų rišėjų susibūrimo ir tradicijos saugojimo vieta. Etnografė, knygos „Vilniaus verbos – gyvoji istorija“ autorė, verbų rišėja, Vilniaus rajono Čekoniškių verbų ir buities seklyčios bei šio amato meistrių folkloro ansamblio „Cycha Novinka“ vadovė Janina maloniai kviečia visus atvykti, susipažinti su verbų rišimo amatu bei patiems jį išbandyti. Tai paliks įspūdį kiekvienam (Janina – 867837529)

Įdomu: Čekoniškių verbų rišėjoms priklauso ir didižiausios ir mažiausios verbos rekordai! Didžiausia verba siekė – 6,4 m., mažiausia – vos 6 cm.

 

  1. „Vilkinė“ – sodyba, esanti prie Neries Buivydžiuose Vilniaus rajone. Šeimininkas Domas kviečia lankytojus į savo sukurtą restoraną, kuriame laikomasi „zero mile“ bei „slow food“ koncepcijų. Maistui gaminti produktai keliauja tiesiai iš šalia esančio daržo arba šalia įsikūrusių ūkininkų. Visiškoje ramybėje vyksta gastronominiai vakarai, kurių metu lankytojai gauna ne tik įmantrius skonius, bet ir visišką ramybę gamtos apsuptyje. Tačiau labiausiai žmones traukiantis dalykas, kurį siūlo šeimininkas Domas – midaus degustacija. Jo paties sukurtos receptūros įvairių rūšių midus – neišdildomas įspūdis kiekvienam. Tad atvykę į Vilkinę atrasite džiaugsmą ne tik gomuriui, bet ir kūnui bei sielai (Domas – 860400111).

 

  1. Tradicijų centras „Būties ratu“ – tai turtingiausia vieta Vilniaus rajone Lietuvos papročių, tradicijų, liaudies medicinos, užkalbėjimų žiniomis. Šeimininkė Rita – etnologė, liaudies medicinos ir magijos tyrinėtoja – kviečia visus pas save į Kuprioniškes, kur miestas liks kažkur toli, o prieš jus atsivers tarsi kitas gamtos ir magijos pasaulis. Čia galite su šeima, draugais ar kompanija dayvauti įvairiose edukacijose: keramika su augalais, smilkalų gamyba, gydomųjų žolelių pažinimas ir savo arbatos kūrimas, archajinis pynimas iš siūlų. Tai vieta, kur žmogus gali save praturtinti tiek žiniomis, tiek dvasiškai, nes gamta ir jos paslaptys – neatsiejama žmogaus dalis (Šeimininkė Rita – 861617575).

 

  1. Houvalto dvaras – Maišiagaloje esantis tradicinių amatų centras, įsikūręs dvaro patalpose. Graži, išskirtinė aplinka, didelis sodas bei šalia esantis piliakalnis, šiai vietai suteikia ypatingą unikalumą. Atvykus čia galima ne tik pasigrožėti aplinka, tačiau ir patirti įdomių įspūdžių, kuriuos siūlo dvare įsikūrę amatininkai: muilo gamyba, verbų pynimas, puodininkystė, keramika, margučių marginimas, žvakių gamyba, vilnos vėlimas, karpymas, drožyba bei audimas staklėmis (Jolanta – 867290225).

Apie Vilniaus krašto kūrėjus rasite ČIA (LT ir ENG titrai):  https://www.youtube.com/watch?v=sBxEUqEcI1A

https://www.youtube.com/watch?v=UnIiPXO0Zyk

Apie Ignalinos krašto kūrėjus rasite ČIA: https://www.youtube.com/watch?v=b-hdWlgaXCE

Apie Tetristskaro kūrėjus rasite ČIA: https://www.youtube.com/watch?v=oeqiARWhbk4&t=6s

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2020-2023 m.

Projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės  ,,LEADER“ veiklos sritį ,,VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas“.

 

 

< Grįžti