„Dalinamės duona, kultūra ir tradicijomis “– toks buvo Derliaus šventės, kuri vyko rugsėjo 10 d. Mickūnuose, šūkis

2022 14 rugsėjo, 04:09

Mickūnų jaunimo bendruomenė pasirūpino turininga menine programa, kurioje sudalyvavo ir patys bendruomenės nariai. Prieš pasirodant scenoje atlikėjams, Mickūnų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos kunigas-klebonas Jan Černiavski sukalbėjo padėkos maldą už ūkininkus ir šių metų derlių bei palaimino duoną. Organizatoriai su visais šventės svečiais pasidalino skaniai kvepiančia duona. Šventės metu buvo pagerbti geriausi ūkininkai. Būtent jie nusipelno nuoširdžiausių padėkos žodžių už didžiulį triūsą ir atsidavimą darbui laukuose.

Mickūnai garsėja ne tik darbščiais žmonėmis ir gražia aplinka, bet ir tuo, kad apie šį miestelį išleista knyga. Šios knygos autorė – etnografė Janina Norkunienė, Čekoniškių verbų ir buities seklyčios vedėja. Šventės metu ji visiems pasakojo apie savo knygą.

           

Šventės svečiai taip pat galėjo pasižvalgyti po derliaus mugę, kurioje jų laukė įvairūs kepiniai ir kiti namų gaminiai. Norintys galėjo dalyvauti loterijoje. Koncerto metu buvo ištraukta 10 laimingų skaičių. Aikštėje prie mokyklos svečiams pasieniečių kinologai pristatė savo keturkojus. Visi norintys galėjo mėgautis ir lauko virtuvės patiekalais.

Taip pat vaikų laukė daug atrakcijų. Jie galėjo mėgautis saldžia vata ir spragėsiais, šėlti ant pripučiamos čiuožyklos ar šokti su linksma panda.

< Grįžti