Įgyvendinant Vietos projektą „Gamtos dovanos“

2022 20 rugsėjo, 13:52

Mickūnų bendruomenė vykdydama vietos veiklos projektą „Gamtos dovanos“ 2022 m. rugsėjo 3-4 dienomis vyko išvažiuojamojo vizito. Vizito metu buvo aplankytos Pagėgių, Varėnos, Tauragės, Kelmės, Kėdainių ir Ukmergės apskričių bendruomenės. Susitikimo metu Mickūnų bendruomenės nariai susipažino su bendruomenių atstovais, kurie pasidalijo patirtimi ir sėkmingais bendruomeninės veiklos pavyzdžiais.

Išvažiuojamojo vizito metu teko patirti daug įvairių bendruomenių sukurtų veiklų: sudalyvauti edukacinėse programose – „Žydų kaimynystėje 150 metų“, „Žvilgsnis į dvaro virtuvę“, kurių metu dalyviai buvo supažindinti su žydų kultūra, tradicijomis, su jų ir lietuvių santykiais ir buvo bandoma atsakyti į klausimą, kodėl pas žydus viskas „atvirkščiai“, taip pat dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su Raudonės dvaro virtuve, grafienės Sofijos mėgstamiausiais patiekalais – įvairių įdarų virtinukais. Mickūnų bendruomenė išvykos metu taip pat turėjo galimybę susipažinti su bendruomenės auginamų arbatžolių bei šeivamedžio produkcija, Žemaitijos kulinarinio paveldo patiekalais, išbandyti LEADER projekto dėka įsigyto laivo paslaugas Nemunu bei pasibendrauti susitikimuose su bendruomenėmis jų projektų metu išpuoselėtose vietose.

              

Mickūnų bendruomenės dalyviams įspūdį paliko bendruomeninių veiklų autentiškumas, išskirtinumas skirtinguose regionuose. Jų aktyvios veiklos ne tik kultūrinėje, turizmo srityse garsinant savo kraštą, tačiau ir aktyvus dalyvavimas savo bendruomenės gyvenime sprendžiant įvairias problemas, susijusias su jaunų žmonių užimtumu, pastangomis kurti darbo vietas, spręsti sveikatinimo problemas. Vizito metu įgyta patirtis dalyviams paskatino bendruomeniškumą, norą aktyviau įsitraukti ir dalyvauti savo bendruomenės veiklose, diskusijas apie savo bendruomenės esamą situaciją ir galimybes.

 

< Grįžti