Išvažiuojamieji mokymai „Socialinis ir bendruomeninis verslas“

2018 7 birželio, 08:39

Gegužės 31 – birželio 1 dienomis Vilniaus rajono VVG organizavo išvažiuojamuosius mokymus Vilniaus rajono bendruomenių nariams bei verslo atstovams, kurie vyko Klaipėdos ir Kėdainių rajonuose. Mūsų delegacija vyko pasisemti gerosios praktikos iš „Pajūrio krašto“ VVG kolegų įgyvendintų vietos projektų, bei aplankė kitas sėkmingai savo veiklą plėtojančias Kelmės ir Kėdainių rajono bendruomenes.

         

Pirmasis sustojimas vyko Klaipėdoje, kur mokymų dalyviai susipažino su viena sėkmingiausių ir tvariausių socialinių įmonių Lietuvoje  UAB „Regseda“. Itin pelninga bei stabili neįgaliųjų socialinė įmonė, kurioje dirba beveik 200 darbuotojų.

Sekantis apsilankymas buvo Vėžaičių bendruomenėje, Vėžaičių konferencijų centre. Organizacija ne kartą minėta, kaip puikus verslios ir vieningos bendruomenės pavyzdys. Čia pat veikia ir Brožių bendruomenės išvežamojo maitinimo paslaugos „Brožių virtuvė“. Tai sėkmingai išplėtota verslo idėja kai bendruomenėje buvo sukurta net 14 darbo vietų. Šis apsilankymas padarė vieną didesnių įspūdžių verslumo prasme.

Dienos pabaigoje delagacija aplankė dar keletą sėkmingiausių įgyvendintų projektų – Veiviržėnuose įsikūrusį Klaipėdos rajono amatų centrą, kurį įsteigė Klaipėdos rajono amatininkų bendruomenė ir Veiviržėnų miestelio bendruomenė, bei daugiafunkciniuose Drevernos bendruomenės namuose įsikūrusiose gintaro dirbtuvėse.

Amatų centras prisidėda prie kaimo tradicijų ir amatų išsaugojimo bei plėtojimo. Mokymų dalyviai turėjo progą sudalyvauti edukacinėse programose, pasirinkę vieną iš trijų užsiėmimų – dirbiniai iš odos, lėlių gamyba, bei šiaudinių papuošalų dekoravimas, kurių metu netrūko gerų emocijų. Edukacinės programos „Gintaro magija“ metu dalyviai galėjo pajausti gintarą, susipažinti su jo spalvomis, paragauti gintaro arbatos ir trauktinės. Programą vainikavo gintaro dulkės, kurias svečiai, galvodami norus, metė į ugnį. Kelionę pabaigė vakarienė Drevernoje –  Senas žvejų kaimas kur plėtojamas sėkmingas turistinis verslas.

     

Birželio 1 dieną dalyvių laukė nemažiau įdomesnė išvažiuojamųjų mokymų dalis. VRVVG delegacija lankėsi sėkmingus verslus plėtojančiose bendruomanėse. Viena jų – didžiausią įspudį palikusi Budraičių kaimo bendruomenė: 2016 m. „Lietuvos kaimo spindulio“ renginyje pripažinta versliausia Lietuvos bendruomene. Nuo 2002– ųjų gy­vuo­jan­ti bend­ruo­me­nė vie­ni­ja be­veik šim­tą žmo­nių, yra įkū­ru­si „Tri­jų kar­tų na­mus“, eko­lo­giš­kų pro­duk­tų per­dir­bi­mo įmo­nę, sul­čių spau­dyk­lą, o šie­met – ir ke­ra­mi­kos kū­ry­bi­nes dirb­tu­ves.

Veikli kaimo bendruomenė – tai ne tik dovana  vietovei, bet ir visai valstybei. Vietinių gyventojų poreikis, noras gerinti savo gyvenimo kokybę, tarpusavio bendradarbiavimas, veiklos planavimas, tobulėjimo svarbos suvokimas tai pagrindiniai kaimo bendruomenių sėkmingos veiklos kriterijai. Bendruomenės vis aktyviau dalyvauja projektinėje veikloje, randasi vis daugiau sėkmingų projektų,  o kad kaimo žmonės imasi iniciatyvos ir naudojasi parama, tuo pagerindami savo gyvenamąją aplinką, belieka tik džiaugtis.

Visa tai atsispindėjo ir pasitvirtino aplankytose bendruomenėse ir paliko neišdildomą įspūdį bei įkūnijo siektino tikslo pavyzdį visiems dalyvavusiems. VRVVG delegacija dėkoja „Pajūrio kraštas“ VVG, bei visoms aplankytoms bendruomenėms už šiltą ir svetingą priėmimą ir pasidalinimą ypatingais gerosios praktikos pavyzdžiais.

< Grįžti