„KELIAUTI YRA ATRASTI – TO TRAVEL IS TO DISCOVER“

2022 19 birželio, 18:16

Šių metų birželio 7-14 dienomis, įgyvendinant Vilniaus, Ignalinos ir Tetritskaro (Sakartvelo) rajonų VVG tarptautinį bendradarbiavimo projektą “Keliauti yra atrasti – To travel is to discover”, Lietuvoje viešėjo delegacija iš Tetritskaro LAG (Sakartvelo). Viešnagės metu keliavo sukurtais turistiniais maršrutais Vilniaus bei Ignalinos rajonuose, lankėsi įgyvendintuose LEADER projektuose.

Svečiai iš Sakartvelo ir Ignalinos rajono birželio 8 dieną testavo parengtą turistinių paslaugų paketą Vilniaus VVG teritorijoje:

  • Svečius pasitiko Tradicijų centre „Būties ratu“ Vilniaus rajono „baltoji ragana“, liaudies medicinos žinovė, etnografė, gamtos gėrybių rinkimo ir žolininkystės amato puoselėtoja Rita Balkutė. Ji vizualiai bei interaktyviai papasakojo apie Lietuvos regionų tradicijas, kultūrą, tautišką aprangą. Edukaciją praturtino žolelių degustacija ir galimybė kiekvienam susikurti iš žolelių gausos savitą autentišką arbatą.
  • Kelionė tęsėsi pas Reginą Žemaitienę, įsikūrusios Naujosios Rėvos piliakalnio papėdėje. Ji pristatė savo šeimos verslą – lietuviškų ekonominės klasės printerių gamybą (JetLT) bei galimybes jais spausdinti tiek ant įvairių paviršių, tiek maistiniais dažais ant konditerijos gaminių, ypatingai pačios Reginos gaminamų „Džiaugsmo meduolių“, kurie stebina savo įvairove, kaip meduoliai su silke, su habanero pipirais ir t.t.
  • Asociacija „Totoriškas skonis“, kuri turi kulinarinio paveldo ženklą, svečius vaišino totoriškais patiekalais: firmine sriuba „Šiurpa“, koldūnais su krienais, plovu bei šimtalapiu.
  • Čekoniškių verbų ir buities seklyčia svečius stebino savo jaukumu ir verbų gausa. Visi svečiai turėjo galimybę išgirsti apie gilias verbų rišimo tradicijas Vilniaus rajone, jų rišimo technikas bei gyvai pamatyti kaip moterys, dainuodamos liaudies dainas, jas riša.
  • Dienos kelionę vainikavo apsilankymas Houvalto dvare (Maišiagalos amatų centras), kuriame dirba daug skirtingų amatininkų ir siūlo savo edukacijas: verbų pynimą, keramikos užsiėmimus, muilo gamybos pamokas ir pan.

Birželio  9 ir 10 dienomis – parengta turistinį paslaugų paketą Ignalinos VVG teritorijoje:

  • Paliesiaus dvaras svečius užbūrė savo erdvėmis, kurios pasižymi itin gera akustika ir pritraukia žymiausius muzikantus iš Lietuvos bei užsienio šalių. Nuošalyje įsikūręs dvaras yra tikras kultūros židinys meno gurmanams.
  • Palūšės kaimas Ignalinoje taip pat garsėja koncertais ant vandens ir ypatinga aura. Svečiai lankėsi čia įsikūrusiame Aukštaitijos verslo centre, susitiko su projekto dalyviais „Žvejo krantas“, plaukiojo su laivu ir mėgavosi vaizdingais Palūšės vaizdais.
  • Aplankius ir pasiklausius vizualios šakočių kepimo edukacijos „Romnesoje“ svečiai kaimo turizmo sodyboje „Ievalaukis“ dalyvavo linksmoje folkloro ansamblio „Čiulbutė“ programoje.
  • Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose svečiai susipažino su lietuviškomis bitininkystės tradicijomis nuo seniausių laikų, degustavo šviežų medų ir  gaivinosi vandens mėtų arbata.
  • Turistinį maršrutą vainikavo apsilankymas „Gervinėje“ ir šalia jos maudynės malūno kaskadose.

 

Tiek Vilniaus rajone tiek Ignalinos po turistinių maršrutų vizitų vyko aptarimo vakarai, kurių metu buvo dalinamasi patirtimi, patarimais vieni kitiems. Parengtų turistinių maršrutų viešinimui buvo organizuojami Verslo pusryčiai. Projekte numatyta sukurti viešinimo filmuką apie sukurtą turistinį maršrutą. Šio vizito metu partneriai turėjo progos aptarti planuojamo filmuko scenarijų bei kitas susijusias detales.

Dėkojame partneriams iš Tetritskaro LAG, Ignalinos rajono VVG bei visiems prisidėjusiems žmonėms. Visų bendras indėlis ir bendros pastangos, Lietuvos žmonių svetingumas paliko svečiams iš Sakartvelo didžiausią įspūdį.

< Grįžti