Keliauti yra atrasti – To travel is to discover

2022 2 lapkričio, 16:27

Vilniaus rajono vietos veiklos grupė (VRVVG) kartu su Ignalinos rajono vietos veiklos grupe (IRVVG) ir Tertitskaro vietos veiklos grupe (Sakartvelas) įgyvendina tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Keliauti yra atrasti – To travel is to discover“. Tęsiant tarptautinį bendradarbiavimo projektą šį kartą visi partneriai susitiko Sakartvele, kuris pasižymi žmonių svetingumu, vaišingumu ir labai šiltu priėmimu.

Viso projekto metu kiekvienos partnerių VVG dalyviai sukūrė pavyzdinius turistinių paslaugų maršrutus (paketus), kuriuos testavo ir tobulino. Jau parengti Ignalinos ir Vilniaus rajono VVG maršrutai, kuriuos partneriai iš Sakartvelo testavo š.m. vasarą viešėdami Lietuvoje. Viena paskutiniųjų projekto veiklų – turistinio maršruto (paketo) Tetritskaro VVG testavimas Sakartvele pagal iš anksto sudarytą programą. Tad šios kelionės į Sakartvelą metu, į kurią vyko projekto dalyviai – Lietuvos VVG maršrutų rengėjai – 15 dalyvių iš Vilniaus rajono VVG, 15 dalyvių iš Ignalinos VVG, taip pat programoje dalyvavo 15 dalyvių iš Tetritskaro VVG, buvo organizuoti teoriniai turizmo paslaugų kūrimo mokymai, darbo grupės, konsultacijos, išvažiuojamieji užsiėmimai.

                  

Projekto dalyviai iš Lietuvos turėjo galimybę ne tik grožėtis Sakartvelo gamta, ragauti tradicinių vietinių patiekalų, taip pat jie buvo supažindinti su labai turininga, įspūdinga turistinio maršruto programa:

  • Tetritskaro VVG finansuoti projektai: Rminashvilebis ir Asureti vyninės. Nors regionas pasižymi vėsesniu klimatu, čia auginamos išskirtinės vynuogių veislės ir tradiciškai gaminami vynai. Objektai pritaikomi turistų grupėms, organizuojamos degustacijos, apsilankymas vynuogynuose.
  • Elisabethal kaimas – išskirtinis kaimas regione, kuriame jau daugiau kaip šimtmetį įsikūrusi vokiška bendruomenė. Čia rekonstruota bažnyčia, kaimas išsiskiria savita architektūra.
  • Algeti nacionalinis parkas pristatė savo veiklą, darbą su vietos bendruomene. Vienas naujausių Sakartvelo lankytinų objektų – Algeti nacionaliniame parke esantis „Deimantinis tiltas“ įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip ilgiausia laisvai kabanti konstrukcija (280 m.)
  • Viešbutis-galerija Artist‘s house. Garisios Sakartvelo dailininkės Ia Arsenishvili galerija ir viešbutis, finansuotas pagal Leader programą.
  • Tetritskaro tradicinis renginys „Garisoba“ labai panašus į mūsų mažų miestelių renginius: vietos valdžios pasisveikinimai, bendruomenių kiemeliai su kulinarinio paveldo ir derliaus kompozicijomis, mugė ir populiarios muzikos koncertas. Buvo įdomu stebėti, kad atskirame stende prisistatė net 17 tautinių mažumų, bendruomenių kiemeliuose labai aktyviai bendravo žmonės ištisais kaimais. Didelis dėmesys skiriamas dvasinių vadovų pasilankymui šventėje.
  • Edukacinės programos. Vyno kelias: nuo vynuogės iki produkto, chinkalių (tradicinių „koldūnų), čiurčchelų (tradicinių saldumynų, kurie buvo naudojami kaip maisto atsargos ir maistas kariams) gamyba, duonos kepimas, tradicinės muzikos vakaronė.

 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2020-2023 m.

Projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės  ,,LEADER“ veiklos sritį ,,VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas“.

< Grįžti