Konferenciją „Bendradarbiavimo galimybių svarstymas įgyvendinant LEADER metodu“

2017 29 rugsėjo, 14:19

2017 – 09 – 18 Vilniaus r. Vietos Veiklos grupė organizavo išvažiuojamąją  konferenciją „Bendradarbiavimo galimybių svarstymas įgyvendinant LEADER metodu“, kurioje dalyvavo VVG nariai, Vilniaus rajono savivaldybės, rajono bendruomenių bei verslo atstovai, o taip pat svečiai iš Gruzijos –  regiono savivaldybių, Tetritskaro apylinkės VVG nariai ir vietos verslo atstovai.

Šios konferencijos tikslas – pasidalinti 2009-2015 metų Leader metodu įgyvendintų projektų geraja patirtimi, kuriuos administravo Vilniaus rajono vietos veiklos grupė. VRVVG pirmininkė Violeta Jankauskienė svečiams pristatė įgyvendintus VPS projektus bei pasidalino Vietos veiklos strategijos administravimo patirtitimi.

Vėliau svečiai patys turėjo galimybę aplankyti įgyvendintus projektus – Zujūnų bendruomenės centrą, kuris buvo pastatytas ir įrengtas projekto lėšomis siekiant sudaryti tinkamas sąlygas bendruomeninei veiklai vykdyti, plėtoti jaunimo edukacinę veiklą, kultūros paveldo sklaidą, tenkinti kultūrinius vietos gyventojų poreikius, užtikrinti kūrybinę bendruomenės narių saviraišką. Rudaminos rankų darbo šokolado dirbtuves „LA NAYA“, vieninteles tokias Šiaurės Europoje ir vienas iš 300 tokio tipo gamintojų viso pasaulio mąstu. Visi LA NAYA gaminiai – rankų darbo, nekenksmingi sveikatai, gaminami iš aukščiausios kokybės žaliavų. Nemėžio totorių bendruomenės centrą, kuris vykdomo projekto „Nemėžio kaimo totorių bendruomenės centro įkūrimas“ tapo traukos centru ne tik Nemėžio kaimo gyventojams bet visam Vilniaus rajonui bei Avižėniuose įsikūrusioje bendrovėje UAB „ALTAS komercinis transportas“ – tai tarptautinis mažųjų autobusų gamintojas bei greitosios medicininės pagalbos (GMP) automobilių tiekėjas, kurio pagaminti autobusai eksploatuojami Vakarų, Vidurio ir Rytų Europoje bei Skandinavijoje.

Susitikimų metu projektų vykdytojai su svečiais mielai dalijosi patirtimi apie projektų įgyvendinimą, pasakojo apie nuveiktas veiklas, įgyvendintus tikslus, pasiektus rezultatus, projekto naudą tiek bendruomenėms tiek indvidualioje veikloje. Konferencijos dalyviai išvykos metu ne tik ragavo rankų darbo, išskirtinio skonio šokolado, bet galėjo jo įsigyti, klausėsi Totorių bendruomenės įsikūrimo Lietuvoje istorijos, ragavo nacionalinių totoriškų patiekalų, susipažino su bendruomeninės veiklos principais, bei verslo kūrimo ir plėtros galimybėmis Vilniaus rajone.

Konferencijos metu dalyviai siekė pasidalinti projektų vykdymo metu sukaupta neįkainojama patirtimi, kuri rajono bendruomenių žmones skatina tobulėti, įgyvendinti gautas žinias savo bendruomenėje, dalintis jomis su kitais – naujai į vietos bendruomenes ateinančiais dirbti žmonėmis ar iš toliau atvykusiais tos patirties pasisemti.

< Grįžti