KONFERENCIJOS “GERIEJI (ŽYDINTYS) VILNIAUS R. VIETOS PLĖTROS STRATEGIJOS PAVYZDŽIAI“ ISPUDŽIAI

2023 13 gegužės, 10:43

Š. m. gegužės 12 d. Vilniaus r. VVG organizavo konferenciją, kurios metu buvo lankomi įgyvendinti ir įgyvendinami vietos projektai finansuojami iš Vilniaus rajono vietos plėtros strategijos.

Pirmiausiai  nuvykome į Tradicijų centrą „Būties ratu“, kur konferencijos dalyvius pasitiko Vilniaus rajono „baltoji ragana“, liaudies medicinos žinovė, etnografė, gamtos gėrybių rinkimo ir žolininkystės amato puoselėtoja Rita Balkutė. Ji vizualiai bei interaktyviai papasakojo apie Lietuvos regionų tradicijas, kultūrą, tautišką aprangą. Edukaciją praturtino žolelių degustacija ir galimybė kiekvienam susikurti iš žolelių gausos savitą autentišką arbatą.

Antras aplankomas Danutos Zdanovič sėkmingai įgyvendintas gėlininkystės verslo projektas. Projekto lėšomis įsigytas  gotikinis modulinis šiltnamis su įrengta moderne laistymo, vėdinimo ir šildymo įranga. Moderniame šiltnamyje formuojami gėlių kompozicijos, sandėliuojami ir realizuojami.

Paskutinis aplankytas įgyvendinamas Kamiles Borkovskos projektas. Kuriamo verslo veikla susiję su įvairių floristikos prekių gamyba iš pačios bei kitų tiekėjų išaugintų gėlių bei dekoratyvinių  augalų.  Nors floristikos dirbtuvių įrengimas nebaigtas, bet jau  formuojamos įvairios kompozicijos bei kiti floristikos gaminiai iš gėlių gumbų, skintų gėlių, džiovintų bei naujais inovatyviais būdais apdorotų gėlių bei augalų. Siekiant plėsti paslaugų apimtis ir rinkai pasiūlyti naujovių, pareiškėja planuoja perdirbti gyvas gėles nauja Vilniaus rajone dar nenaudojama technologija- gėlių ir augalų stabilizavimas.

< Grįžti