Projektas „Amatų keliu” – patirties mainų kelionė į Suvalkiją bei Dzūkiją!

2021 7 rugsėjo, 09:40

Asociacija Kaimo turizmo ir amatų vystymo centras vykdant vietos projektą „Amatų keliu“ organizavo Vilniaus rajono amatininkų, tautodailininkų bei aktyvių bendruomemininkų patirties mainų kelionę į Suvalkijos bei Dzūkijos bendruomenes bei amatų centrus.  Kelionės metu dalyviai lankė Karalkrėslio bendruomenės (Marijampolės aps.) projekto, finansuoto pagal priemonę „NVO sektoriaus verslo kūrimas ir plėtra“, metu įkurtą „Karalkrėslio“ kepyklėlę, Rudaminos tradicinių amatų centrą (Lazdijų raj.), kuriame molio pagalba kūrė ir lipdė savo emocijas. Veisiejų bendruomenėje su dalyviais bendravo pirmininkas bei Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas, kuris papasakojo apie Veisiejų miestelio istoriją bei supažindino su savo bendruomenės projektais: Veisiejų jaunimo bendruomeninio verslo projektu, taip pat naujai pradedamu įkurti vaikų dienos centru. Vakare kelionės dalyviai turėjo unikalią galimybę dalyvauti Druskininkų VŠĮ „Sūrių vėjų“, vienijančios Druskininkų savivaldybės bendruomenių edukacines, pramogines veiklas, programoje „Kaip dzūkas žmonos ieškojo“.
Antrąją dieną dalyviai lankėsi Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“, Merkinėje (Varėnos raj.) susipažino su juodosios keramikos amatu (amatų centras „Vienaragių šilas“), kurį sėkmingai plėtoja keramikas Džiugas Petraitis su savo šeima. Merkinė garsėja ne tik puodžių gilia istorija, ji garsi ir savo unikaliausiu Lietuvoje statiniu – Merkinės piramide. Apsilankę joje dalyviai Dargužiuose (Valkininkai) dalyvavo sūrių degustacijoje „Sūrininkų namuose“.

Neįkainojama patirtis dalyviams pamatyti, pažinti, pajausti kiekvieno Lietuvos regiono kultūrą, bendruomenių veiklų išskirtinumą, pažinti žmones, kurie gyvena ir kuria iš širdies, iš savo polėkio. Ne veltui yra sakoma „geriau vieną kartą pamatyti nei 1000 kartų išgirsti…“ (liaudies išmintis).

 

Kaimo turizmo ir amatų vystymo centro projektas „Amatų keliu“, finansuotas pagal VPS priemonę „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas, gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimas, bendrų iniciatyvų rėmimas“.

 

 

 

< Grįžti