Projekto „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ kulminacija Aukštadvaryje

2018 28 rugpjūčio, 09:31

Rugpjūčio mėnesį Lietuvos mažosiose kultūros sostinėse įvyko net 10 valstybės šimtmečio minėjimui skirtų Žemės ūkio ministerijos organizuotų šventinių renginių, siekiant  pagerbti bendruomenes, organizacijas ar nusipelniusius žmones. ŽŪM inicijavo projektą „Tautos šimtamečiai ąžuolai“, kurio metu Stelmužiukais buvo apdovanota net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų. Penkiolika jų – šaknis įleis ir Vilniaus apskrityje.

„Stelmužės ąžuolas mena daugelį Lietuvos istorijos laikotarpių. Tai mūsų tautos dvasinės stiprybės simbolis, kuris niekada nedings – šio ypatingo ąžuolo palikuonis ministerija dovanoja Lietuvai jos gimtadienio proga.”- Teigiama ŽŪM pranešime.

  

Sekmadienį Aukštadvaryje (Trakų raj.) vyko paskutinis – Vilniaus apskrities nominantų apdovanojimas. „Šiuo projektu siekėme įprasminti mūsų šviesuolių pasiekimus, stiprinančius laisvą Lietuvą. Džiaugiamės, kad šventiniai renginiai žmonėms tikrai patiko, pakėlė ūpą dirbti „vardan tos Lietuvos“. Apmaudu dėl vieno – galėjome apdovanoti tik nedaugelį, o juk tokių žmonių, kuriems norėtųsi tvirtai paspausti ranką ir iš širdies padėkoti, tikrai yra labai daug. Didelis ačiū visiems, kurie savo idėjomis ir darbais išlaikote gyvą kaimą“, – projektą apibendrino žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Vilniaus apskrities nominantų gretose Vilniaus rajoną reprezentavo ir Vilniaus rajono vietos veiklos grupės deleguota „Nemėžio totorių bendruomenė“. Su kitais nominantais totoriai varžėsi šimtmečio versliausios bendruomenės nominacijoje ir NUGALĖJO!

Nemėžio totoriai iki šių dienų išsaugojo savo tradicinės virtuvės paslaptingą ir stebuklingą skonį bei turinti tautinio paveldo produkto sertifikatą, kuriuo sertifikuoti 10 kulinarinio paveldo patiekalų, Maisto ir veterinarijos tarnyba yra išdavusi leidimą šiuos patiekalus parduoti. Bendruomenės kulinarinis paveldas yra itin vertinamas respublikiniu ir tarptautiniu mastu, todėl bendruomenė dalyvauja daugelyje projektų ir renginių tokių kaip – „Kartu mes – Lietuva“, parodose LITEXPO, „Sprendimų ratas“, „Vietos bendruomenių metams paminėti“, mugėse – Tautų mugė, Kaziuko mugė. Reprezentuojant Vilniaus rajoną „Adventur 2018“ bei Vilniaus rajono vietos veiklos grupę – „Agrobalt 2018“ ir daugelyje kitų renginių.

Viso VVG kolektyvo vardu nuoširdžiai sveikiname vieną aktyviausių mūsų bendruomenių – Vilniaus rajono Nemėžio totorių bendruomenę ir dėkojame už Jūsų bendruomeninės veiklos puoselėjimą ir savo kultūros sklaidą bei saugojimą.

Projekto „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ Vilniaus regionojo nugalėtojai:

 • Šimtmečio atradimas – Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų bendruomenė “Spindulys” (Širvintų raj.);
 • Šimtmečio linksmiausieji – Žemaitkiemio miestelio bendruomenė (Ukmergės raj.);
 • Šimtmečio mokytojas – Kęstutis Jarmalavičius ir Asta Jarmalavičienė (Ukmerėgs raj.);
 • Šimtmečio amatų puoselėtojas – Krikštėnų kaimo bendruomenė (Ukmergės raj.);
 • Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė ir Regiono šimtmečio palikimas – Valų kaimo bendruomenė (Ukmergės raj.);
 • Šimtmečio projektas – Deltuvos miestelio bendruomenė (Ukmergės raj.);
 • Jauniausias šimtmečio lyderis – Janina Stancikaitė – Štrikienė (Ukmergės raj.);
 • „Už pagalbą ir gerą žodį“ – Rūta Šablevičienė (Ukmergės raj.);
 • Už tai, kas pamiršta sena atrasta naujai – Laičių kaimo bendruomenė (Ukmergės raj.) ir Vidiškių miestelio bendruomenė (Ukmergės raj.);
 • Šimtmečio verslininkas – Romas Pivoras (Umergės raj.);
 • Šimtmečio gyvenvietė – Griežionių kaimo bendruomenė (Ukmergės raj.);
 • Versliausia Lietuvos šimtmečio bendruomenė – Nemėžio totorių bendruomenė (Vilniaus raj.);
 • Šimtmečio dovana – Valdo leidykla (Ukmergės raj.).

Kiekvieną nominantą Aukštadvaro seniūnijos seniūnė Jadvyga Dzencevičienė pasveikino jurginų puokšte. Čia pat vyko jurginų paroda ir gražiausių jurginų žiedų rinkimai. Šventės dalyvius dainomis linksmino Deivio ir Renatos Norvilų duetas, kapela „Ratilai“.

 

ŽŪM lankstinukas apie projekto nugalėtojus:

http://zum.lrv.lt/uploads/zum/documents/files/Plakatai%20Vilnius.pdf

< Grįžti