SĖKMINGAI ĮGYVENDINTAS MELKIO MOKYKLOS PROJEKTAS

2022 11 sausio, 13:41

Melkio mokykla Vilniaus rajono Maišiagalos seniūnijoje nuo 2014 metų veikianti privati mokykla, kurioje  vaikų ugdymas yra paremtas žmogaus ir gamtos darnos filosofija. Melkio mokykloje ir darželyje mityba – vegetarinė-veganinė, iš ekologiškų produktų, perkamų iš vietinių ūkių ir įmonių, naudojamos aplinkai draugiškos valymo priemonės, kompostuojama, rūšiuojamos atliekos. Pamokose, ryto rate mokykloje ir darželyje skirtingo amžiaus tarpsnio vaikams suprantama kalba kalbama apie žmogaus veiklos žalingus ir naudingus padarinius gamtai, apie būtinybę saugoti gamtą – mūsų visų namus.

Mokykla yra įsteigta Vilniaus rajono gyventojų lėšomis ir iniciatyva. Nuo 2019-09-01 d. mokykloje mokosi apie 80 mokinių, iki šiol mokykla buvo be virtuvės, skirtos mokinių maisto gamybai. Dėl šios priežasties nebuvo galimybės užtikrinti tinkamo mokinių maitinimo karštu maistu.

 

Melkio mokykla vykdė projektą „Vietos bendruomenės sveikos mitybos įpročių skatinimas“ pagal VPS priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-1. Projekto dėka buvo įsigytas ir įrengtas  mobilių vagonėlių kompleksas, skirtas karšto maisto gamybai su maisto ruošimo, produktų laikymo patalpomis, sanitariniais mazgais ir nedidele valgyklėle. Mokslo metų metu vagonėliuose gaminamas karštas maistas ir organizuojamas maitinimas Melkio mokyklos mokiniams, taip pat vietos bendruomenei organizuojami renginiai, skirti sveikos mitybos principams skatinti. Vasarą, mokinių atostogų metu, vagonėlyje gaminamas sveikas maistas vietos bendruomenės renginių metu.

Projekto metu įsigyti vagonėliai – tai sujungti mobilūs moduliniai mediniai nameliai, su mediniu karkasu, kas atitinka Melkio mokyklos filosofiją – darna su gamta. Įrengtoje virtuvėje tiekiamas šiltas sveikas, sveikos mitybos principais vadovaujantis, maitinimas vaikams iš ekologiškų, natūralių produktų. Vaikų maitinimas mokykloje mokslo metų metu vyksta kasdien, todėl labai svarbu, kad ten teikiamas maistas būtų kokybiškas, skanus ir sveikas. Nes žmogus – dalelė visumos. Visa, kas aplink mus – gyva ir vienas su kitu susiję. Gamtos pusiausvyra tiesiogiai turi įtakos žmogaus gyvavimui. Žmogaus veikla turi visapusiškai palaikyti gamtos pusiausvyrą.

Projekto įgyvendinimas prisidėjo prie LR sveikatos ministro įsakymų patvirtintos naujos vaikų maitinimo tvarkos reikalavimus atitinkančio, kokybiško Melkio mokyklą lankančių mokinių maitinimo užtikrinimo, taip pat prisidėjo prie vietos bendruomenės sveikos mitybos skatinimo, žinių ir informacijos apie sveiką mitybą sklaidos.

Daugiau informacijos apie Melkio mokyklą ir projektą: www.melkiomokykla.lt

< Grįžti