Senųjų amatų ir tradicijų dvelksmas Zujūnuose

2018 23 kovo, 07:23

Kovo 18 d. RDKC Zujūnų skyriuje vyko jau tradicija tapusi Velykinė rankdarbių paroda – mugė. Šventės metu lankytojai turėjo galimybę pasigrožėti ir įsigyti mezginių, karpinių, paveikslų, papuošalų, šiaudinių žaisliukų, medžio dirbinių, įvairia technika padarytų velykinių margučių, rankomis pintų krepšių ir daug kitų rankų darbo grožybių. Šiais metais mugėje dalyvavo net 17 senųjų  bei tradacinių amatų amatininkų bei rankdarbių atstovų. Visi dalyviai atvyko iš Zujūnų seniūnijos bei jos apylinkių.

Šventės metu ne tik lankytojai bet ir mugės dalyviai galėjo sudalyvauti loterijoje be pralaimėjimo, išbandyti savo jėgas margučių ridenimo varžybose bei pasmaguriauti įvairių skanėstų, kuriuos mugei paruošė Zujūnų bendruomenės centro nariai. Taip pat pasivaišinti karšta kava ir arbata bei vištienos sultiniu.

  Svarbiausiu šventės akcentu tapo konkursas „Velykinis Šimtmečio kiaušinis“ – kuriame sudalyvauti galėjo visi norinyts. Konkursas sulaukė didžiulio dėmesio ir jam savo darbus pristatė net 34 dalyviai – nuo darželinukų iki gimnazistų bei vietos gyventojų. Praleimėjusiųjų šiame konkurse nebuvo, nes darbų autorių kūrybiškumui nebuvo ribų, tad visi dalyvavę buvo paskelbti laimėtojais ir apdovanoti ne tik diplomais bet ir vertingais prizais.

Zujūnų bendruomenės centro nariai taip pat neliko abejingi ir bendruomeninei iniciatyvai – artėjančių Velykų proga pradžiuginti vaikučius iš socialinės rizikos šeimų.  Mugės metu buvo renkamos piniginės aukos, kurios vėliau bus skirtos nupirkti šventinėms dovanėlėms. Jos prieš pat velykas bus išdalintos 5 šeimoms, kuriose auga 12 įvairaus amžiaus vaikų.

Ši šventė tapo puikia tradicija šiltoje ir jaukioje aplinkoje, draugų ir bičiulių rate pasidalinti tradicijų patirtimi, gera nuotaika bei artėjančiu Velykiniu džiaugsmu.

 

< Grįžti