Tarptautinis projektas „Penki žingsniai sėkmingam vietinio turizmo vystymuisi“

2023 25 spalio, 09:20

Vilniaus rajono vietos veiklos grupė (VRVVG) kartu su Ukmergės rajono ir miesto vietos veiklos grupė, Šalčininkų rajono vietos veiklos grupė ir Italijos vietos veiklos grupė  La  Cittadella  del  Sapere  įgyvendina  tarptautinio  bendradarbiavimo  projektą  „Penki  žingsniai  sėkmingam vietinio turizmo vystymuisi“. Pradedant projektą visi partneriai spalio 14-21 susitiko Italijoje. Italijos veiklos grupė  La Cittadella  del  Sapere pristatė įgyvendintus projektus Bazilikatos regione. Pristatyti projektai  atitiko tarptautinio projekto nustatytiems penkiems žingsniams:

  1. Turizmas – viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė. Dalyviai buvo sužavėti Trecchina kaštainių festivalio pavyzdžiu, kaip nuosekliai dirbant galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų.
  1. Turizmas – maistas. Keliautojai nestokojo komplimentų visoms aplankytoms maitinimo įstaigoms, kurios žavėjo ne tik maisto gausa, bet ir parinktais vietiniais produktais, bei maistu, kuris atspindėjo vietos gyventojų tradicijas: Casale De Filippo in Maratea, Agriturismo Campo le Rose https://www.masseriacampolerose.it/, Restaurant La Quiete, Picchio Nero – Terranova.
  
  1. Savivaldos įsitraukimas į vietos turizmo vystymąsi.„Volo dell’Aquila” pavyzdys nustebino ryžtingu valdžios noru prisidėti prie turizmo vystymo,  bei šilti lankytų miestelių susitikimai su valdžios atstovais, kurie atsakė į rūpimus klausimus.
  1. Šeimos verslas ir vietos turizmo plėtra. Aplankyti šeimos verslai džiugino aptarnavimo kokybe ir nuoširdumu, bei pateikė svarbių įžvalgų, kaip galima susigrąžinti jaunimą į regionus ir juos skatinti dirbti kartu su savo šeima, džiugino ir ūkininkų užsispyrimas atstovaujant savo produktus, kuris yra svarbus išlaikant vietos tradicijas, dideli komplimentai De Filpo cheese, Fanelli company, Maimone company in Maratea.
 
  1. Kultūros ir istorijos paveldas vietos turizmo plėtroje. Chiarmonto vyno urvų pavyzdys, tikrai įkvėpė ne vieną projekto dalyvį.

Visa delegacija yra labai dėkinga už puikiai parengtą programą ir su nekantrumu laukia atsakomojo vizito iš Italijos, kurios metu sieks išlaikyti iškeltus aukštus kokybės kriterijus.

< Grįžti