„TAUTOS ŠIMTAMEČIAI ĄŽUOLAI”

2018 17 gegužės, 04:43

Lietuva – spalvinga šalis savo istorija ir kultūra. Ją tokią daro čia gyvenantys, dirbantys kuriantys žmonės. Nepriklausomai, kur jie gyvena ar dideliame mieste ar iš kelių sodybų sudarytame kaime, visi jie didūs ir svarbūs mūsų valstybei.  Šiuo projektu ir siekiame įprasminti jų šimtmečio darbus ir pasiekimus.

Ąžuolas – Lietuvos istorijos neatsiejamas objektas, kurio išliekamoji vertė šimtmečių šimtmečius mus tvirtina ir jungia. Tad projekto idėja ir siekiama pagerbti asmenis, bendruomenes ar organizacijas skatinant jų tvirtybę ir stiprybę apdovanojant tautos šimtmečio ąžuolų nominacijomis. Jų darbai tarsi gilės ir ąžuolų sodinukai tegu puošia ir stiprina laisvą Lietuvą.

Projekto tikslas – paminėti atkurtos modernios Lietuvos pirmąjį šimtmetį visuose šalies regionuose, pagerbiant ir apdovanojant labiausiai valstybei nusipelniusius ir šimtametes tradicijas išlaikiusius bendruomenių narius, projektus bei objektus.  Už nuopelnus Lietuvos tradicijų puoselėtojams dovanoti Stelmužės palikuonių (sodinukų), simbolizuojančių ilgaamžiškumo, tautiškumo bei pilietiškumo vertybes taip pagerbiant jų nuopelnus, bei jų gerus darbus nušviesti visuomenei visoje Lietuvoje renginių bei pasaulyje socialinių tinklų bei žiniasklaidos pagalba.

 

Siūlykite nusipelniusius asmenis, bendruomenes, organizacijas apdovanojimams „TAUTOS ŠIMTAMEČIAI ĄŽUOLAI“

 

Viena kaimo bendruomenė gali teikti kandidatus nedaugiau kaip į tris iš 15 nominacijų.

Nominacijų kategorijos:

 

 1. ŠIMTMEČIO ATRADIMAS

Plataus pobūdžio nominacija, kurioje gali būti nominuoti išskirtiniai asmenys – padarę svarbius atradimus ar netikėtas įžvalgas, darbus; gimę Lietuvos valstybei svarbiomis datomis ir pan.

 1. ŠIMTMEČIO LINKSMIAUSIEJI

Nominacija skirta tiems, kurie išradingiausiai ir linksmiausiai švenčia valstybingumo šventes.

 1. ŠIMTMEČIO MOKYTOJAS

Nominacija skirta ne tik mokytojo profesijos atstovams, bet ir kitiems švietėjišką veiklą kaimuose vykdantiems asmenims (pvz. kunigai, edukologai ir pan. arba įstaigoms, pvz. gimnazija ugdanti Lietuvos patriotus ir pan.).

 1. ŠIMTMEČIO AMATŲ PUOSELĖTOJAS

Nominacija skirta amatų centrams, pavieniams amatininkams, amatininkų šeimoms ir pan.

 1. ŠIMTMEČIO TAUTIŠKIAUSIA BENDRUOMENĖ

Nominacija skirta bendruomenei įkūrusiai bendruomenės muziejų, subūrusiai bendruomeninį kolektyvą, pasodinusiai bendruomenės giraitę, kažkaip ypatingai puoselėjančiai tautiškumą, tradicines lietuviškas giesmes regione ir pan.

 1. ŠIMTMEČIO PROJEKTAS

Nominacija skirta projektams, akcijoms, idėjoms ir sprendimams priimtiems dabar ir turintiems išliekamąją vertę pvz. įkurta mokykla, vaikų darželis, nutiestas kelias ir pan.

 1. JAUNIAUSIAS ŠIMTMEČIO LYDERIS

Šiais laikais kai daugelis jaunimo emigruoja, siūlome nominuoti  jaunuolį, kuris ne tik gyvena ir dirba Lietuvoje, bet taip pat yra ir bendruomenės lyderis, aktyviai dirbantis ir buriantis aplink save žmones ir pan.

 1. „UŽ PAGALBĄ IR GERĄ ŽODĮ”

Už savanorystę, vykdomą savanorišką veiklą, angelišką kantrybę, siekiant kaimo žmonių gyvenimo kokybės gerovės (pvz. žmogus, kuris aplanko vyresnius, ištraukia iš namų, atsiveda į renginius ar kitus užsiėmimus, o gal padeda susitvarkyti namus ar atneša maisto?).

 1. UŽ TAI, KAS PAMIRŠTA SENA, ATRASTA NAUJAI

Eko iniciatyvos, senų pastatų pritaikymas kaimo bendruomenių reikmėms, viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams ir pan.

 1. ŠIMTMEČIO VERSLININKAS

Nominacija skirta asmeniui, kuris įkūrė ar plėtoja privatų verslą kaime, sukūrė naujas darbo vietas kaimo gyventojams.

 1. REGIONO ŠIMTMEČIO PALIKIMAS

Tai nėra bendruomeninė iniciatyvą Į šią nominaciją gali būti siūlomi piliakalniai, parkai, muziejai, aikštės, paminklai ir panašiai.

 1. ŠIMTMEČIO GYVENVIETĖ

Nominacija skirta vietovei, kaimui ar miesteliui kuris mažiausiai pasikeitė per šį laikotarpį, geriausiai išlaikė 100-čio autentiškumą, išlaikė senovę menantį kaimą.

 1. BENDRUOMENĖ, IŠGARSINUSI LIETUVĄ EUROPOJE/PASAULYJE

Nominacija skirta bendruomenei, kuri garsi savo idėjomis, veikla, darbais ne tik Lietuvoje bet ir už jos ribų.

 1. VERSLIAUSIA LIETUVOS ŠIMTMEČIO BENDRUOMENĖ

Nominacija skirta bendruomenei arba kaimui už įkurtą ir plėtojamą bendruomeninį verslą, inovacijas.

 1. ŠIMTMEČIO DOVANA

Nominacija skirta asmeniui, bendruomenei ar organizacijai už finansinę ar kitokią paramą, indėlį darbais, aukomis ir pan. (pvz. bendruomenei padovanota knygų ar paveikslų kolekcija).

 

Kandidatų vertinimas ir apdovanojimai

Kandidatai į nominacijas bus registruojami pagal 10 Lietuvos regionų. Žemės ūkio ministerijos sudaryta apdovanojimų komisija vertins gautas paraiškas ir atrinks 3 nominantus kiekvienai apdovanojimų kategorijai, kiekviename regione. Nominantai bus paskelbti projekto Facebook paskyroje, kurioje lankytojai galės balsuoti („Like“ mygtuko paspaudimu) už pasirinktą, kandidatą. Daugiausiai „Like“ surinkęs kandidatas, skelbiamas nugalėtoju.

Laureatų paskelbimas –  2018 m. liepos – rugpjūčio mėn. iškilminguose apdovanojimų renginiuose, kurie vyks 2018 m. Lietuvos mažosiose kultūros sostinėse.

Kiekviename regione ąžuolo sodinukais bus apdovanoti 15 nugalėtojų. Viso renginiuose bus apdovanoti 150 bendruomenių arba jos narių.

TEIKITE PARAIŠKAS APDOVANOJIMAMS IKI GEGUŽĖS 31 D.

Kas gali siūlyti bendruomenines organizacijas apdovanojimams?

Pateikti paraišką ir pasiūlyti kandidatą  apdovanojimams gali kaimo bendruomeninės organizacijos, įsteigtos kaimo vietovėje.

Kaip teikti paraišką?

 1. Užpildykite apdovanojimų „TAUTOS ŠIMTAMEČIAI ĄŽUOLAI ” kandidato anketą.
 2. Užpildytą anketą atsiųskite elektroniniu paštu100azuolai@gmail.com

Į kelias apdovanojimų kategorijas gali kandidatuoti viena bendruomenė?

Viena kaimo bendruomenė gali teikti paraiškas ne daug kaip į 3 nominacijas.

Kur kreipkis kilus klausimams?

Iškilus klausimams dėl paraiškų teikimo ar konkurso eigos, prašome kreiptis nurodytais kontaktais:

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Tel. 8 610 64152; 8 698 11310

El.paštu 100azuolai@gmail.com

 

100azuolai_ANKETA

< Grįžti