Teritorinis bendradarbiavimo projektas  „Medinis kultūros kelias“

Medinė architektūra Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose

Vilniaus ir Šalčininkų rajonus galima vadinti Lietuvos babilonu. Čia gyvena lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių, totorių, karaimų, ukrainiečių, žydų, romų. Šimtus metų jie kūrė savo gyvenimą remdamiesi tradicijomis, papročiais ir tikėjimu. Kraštas buvo apsuptas didelių girių, todėl tiek savo namus, tiek ir sakralinius pastatus statė iš medžio.

Keliaudami šiuo maršrutu galite pamatyti medinių bažnyčių, pakerėsiančių savo kuklumu ir derme su gamta. Kraują kaitins legendomis apipintos gūdžios girios ir atgimusi Medininkų pilis. Nuo jos kuorų atsiveria įspūdingas kalvotas apylinkių kraštovaizdis. Jei į laisvę paleisite vaizduotę, tolumoje išvysite ir atžygiuojančius kryžiuočių legionus.

Kaimo turizmo sodybos svečiams siūlo pailsėti gamtoje: pavasarį parskridę paukščiai giesmininkai paupiuose surengia chorų varžytuves, vasarą vilioja sraunios upės, pamiškėse sirpstančios uogos ir pražydusios vaistažolės, rudenį – dygstantys grybai, o žiemą miškais ir laukais nusidriekia slidininkų pamėgti takai.

Atsisiųskite maršrutą

2013-04-26 Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos krypties „Leader metodo įgyvendinimas” priemonės „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas” paramos teritorinio bendradarbiavimo projektui įgyvendinti sutartis Nr. 4TT-KV-12-1-0009-PR0001 

Sutarties keitimas Nr. 1

Sutarties keitimas Nr. 2

Sutarties keitimas Nr. 3

Sutarties keitimas Nr. 4